in

Velika pobjeda Nadala u Barceloni, spasio meč loptu i pobijedio Tsitsipasa

Španski teniser Rafael Nadal osvojio je turnir u Barceloni pobjedom nad Stefanosom Tsitsipasom u finalu turnira sa 2:1 u setovima.

Nadal je slavio nakon tri sata i 40 minuta igre rezultatom 6:4, 6:7, 7:5, te osvojio svoju 87. titulu u karijeri.

Tsitsipas je prvi napravio brejk u meču, ali je Nadal u osmom gemu prvog seta vratio izgubljeni servis, potom u narednom gemu spasio tri brejk lopte, a onda u gemu u kojem je Grk servirao za ostanak u setu napravio još jedan brejk i dobio prvi set sa 6:4.

Tsitsipas je i drugi set započeo slično kao i prvi, te je brejk napravio u trećem gemu, ali je sredinom seta izgubio svoj servis i omogućio Nadalu povratak u isti. U 10. gemu pri rezultatu 5:4 za Nadala, Tsitsipas je spasio dvije meč lopte, a onda je u tiebreaku slavio sa 8:6 i uveo meč u treći set.

Činilo se da u trećem setu ima stvari pod svojom kontrolom, igralo se gem za gem i bez brejk prilika sve do 10. gema kada Tsitsipas dolazi do svoje prve meč lopte, ali je ne koristi. Nadal osvaja težak gem, potom pravi brejk u narednom i potvrđuje ga, te dolazi do nove titule na turniru u Barceloni.