in

Dallas dvaput dobio prvake u zadnje tri večeri, novi double-double Nikole Jokića

Dallas Mavericksi su po drugi put pobijedili Los Angeles Lakerse u posljednje tri večeri.

Susret je zaključen rezultatom 108:93 u korist Mavsa, ali tokom prvog poluvremena nije djelovalo da će tako završiti s obzirom da su gosti iz Kalifornije imali prednost od 17 poena razlike (37:54).

No, Dallas je polako smanjivao distancu, a zatim sjajnom partijom u zadnjoj četvrtini stigao do preokreta te čak i glatke pobjede.

Ovog puta, za promjenu, najefikasniji kod Mavericksa nije bio Luka Dončić (18 poena, 13 asistencija), pobjedničku ekipu u poenima su predvodili Dwight Powell (25 poena) i Dorian Finney-Smith (21), koji su tako nadomjestili izostanak povrijeđenog Kristapsa Porzingisa.

Najviše poena kod aktuelnih prvaka su ubacili Ben McLemore (20) i Anthony Davis (17).

Lakersi su trenutno peti na Zapadu s omjerom 35-25, Mavsi su jedno mjesto ispod njih (33-26).

Denver Nuggetsi su u noći iza nas došli do 39. pobjede u sezoni i 21. na svom parketu, a nova žrtva bili su Houston Rocketsi koji su pali sa 129:116.

Nikola Jokić je ponovo briljirao: 24 poena, 8 skokova i 12 asistencija, dok je mladi Michael Porter Jr. meč završio sa 39 poena i čak 8 pogođenih trojki!

To je bio rekord karijere mladog Portera, a umjesto Willa Bartona je u startnu postavu uskočio i P. J. Dozier i on je utakmicu završio sa 23 poena i oduševio trenera Mikea Malonea.

Nuggetsi imaju 13 pobjeda u posljednjih 16 utakmica uprkos velikom broju povreda koji ih je zadesio, prvo Jamal Murray, a onda i Will Barton…

Autor: D. I.

Čeferin upozorio klubove koji su ostali u Superligi: Evo šta će se desiti ako ne napuste takmičenje

Usman brutalno nokautirao Masvidala u jednoj od najboljih UFC večeri u historiji