in

Raspucani Jokić zamalo do triple-doublea, Portland bez Nurkića ubjedljivo poražen

Los Angeles Clippersi bez većih problema savladali su Portland Trail Blazerse, 133:116.

Domaći košarkaši od uvodnih minuta su bili u vodstvu koje nisu ispuštali do samog kraja. Čak su oborili i klupski rekord po broju poena u prvoj četvrtini, koja je okončana rezultatom 47:32.

Pobjednički sastav predvodili su Paul George (36 poena) i Kawhi Leonard (29 poena, 12 skokova), kod Blazersa je najefikasniji bio Norman Powell (32 poena), dok je potpuno podbacio najbolji igrač Portlanda Damian Lillard (11 poena, šut 2-14).

Jusufa Nurkića nije bilo u timu iz Oregona, zbog upaljenog koljena preskočio je sinoćnji meč. Trebao bi biti spreman za naredno gostovanje Blazersa, kod ekipe Utah Jazza.

Košarkaši Denvera ostvarili su šestu uzastopnu pobjedu pošto su bili bolji od ekipe Detroit Pistonsa, 134:119.

Nikola Jokić je ponovo bio najbolji u timu Nuggetsa te je za nepunih 27 minuta postigao 27 poena uz osam skokova i 11 asistencija i po jednom ukradenom loptom i blokadom. Jokiću je posao bio znatno olakšan pošto su još četvorica košarkaša u timu Denvera imali dvocifren učinak.

Michael Porter Jr. je postigao 25 poena, Will Barton 24, Paul Millsap 12, a Monte Morris 10.

Steph Curry je postigao 41 poen u trijumfu Golden Statea nad Milwaukeejem. Pobjednik je riješen u tijesnom finišu, a konačnih 122:121 postavio je Kelly Oubre kada je ubacio jedno od dva slobodna bacanja osam sekundi prije kraja. Na drugoj strani je Connaughton promašio šut za pobjedu Bucksa.