in

Air Ronaldo zabio dva gola leteći. Drugi je malo remek dijelo

Cristiano Ronaldo briljirao je u pobjedi Juventusa nad Crotoneom (3:0) u 23. kolu Serie A. Dva prva gola njegove ekipe postigao je glavom. Oba su efektna, ali drugi je fenomenalan.

U 38. minuti lijepo je skočio na ubačaj Alexa Sandra, nadvisio dvojicu suparnika te zabio. Sedam minuta kasnije izveo je čudo. Prvo je snažno šutnuo s 25 metara u donji desni ugao, ali je golman gostiju Alex Cordaz jedva odbranio. Lopta se odbila na lijevu stranu do Aarona Ramseyja, koji je centrirao pred gol.

Ronaldo je pratio saigrača i loptu te se poput sprintera zaletio u kazneni prostor. Savršeno tempiranje utrčavanja pratio je i džordanovskim skokom. Odrazio se gotovo metar iznad zemlje i tako nadvisio čak tri igrača Crotonea. Usput je poput Jordana malo “ostao u zraku” i onda savršenu akciju okončao perfektnom egzekucijom glavom.

Čudesnim golom gotovo tri sedmice nakon 36. rođendana Ronaldo je u 28. utakmici ove sezone došao do 25. zgoditka.