in

Begović je bio pred najvećom sramotom u karijeri. A onda je uradio nešto nevjerovatno

Naš Asmir Begović (33) branio je svih 90 minuta za ekipu AFC-a, koja će u osmini finala igrati u gostima protiv Burnleya.

AFC Bournemouth plasirao se u osminu finala FA Cupa nakon što je u 1/16 finala savladao Crawley sa 2:1.

Wilshere i King su zabili za AFC, dok je jedini gol za goste postigao Nichols.

Begović je imao jednu neugodnu situaciju u prvom poluvremenu. Dobio je povratni pas od svog defanzivca, ali nije uspio na vrijeme izbiti loptu pa je Crawley imao vrhunsku priliku, ali se Begović iskupio za grešku i fenomenalno odbranio. Situaciju pogledajte na 0:48 video priloga.

Asmiru je ovo bio 26. nastup u tekućoj sezoni. U Championshipu je branio u 24 meča, jednom u EFL Cupu te jednom u FA Cupu.

Begović je u 11 susreta sačuvao svoju mrežu.