in

Dva crvena, Saponara i bruka Rome

Fudbaleri Spezije eliminisali su Romu nakon produžetaka (2:4) i plasirali se u četvrtfinale Kupa Italije.

Specija je došla do vodstva već u šestoj minuti golom Andreya Galabinova sa bijele tačke.

Devet minuta kasnije prednost gostiju udvostručio je Riccardo Saponara i kada se činilo da će Spezija na odmor otići sa dva gola prednosti sviran je penal za Romu.

Odgovornost je preuzeo Lorenzo Pellegrini i smanjio na 1:2.

Poravnanje rezultata došlo je u 73. minuti kada je Henrikh Mkhitaryan pogodio na asistenciju Borje Majorala.

Rezultat se do kraja regularnog toka utakmice nije mijenjao, pa se otišlo u produžetke. U dodatnih pola sata igre priliku sa klupe je dobio Edin Džeko koji je u igru ušao umjesto Borhe Majorala.

Na samom početku prvog produžetka igrači Rome su zaradili dva isključenja. Najprije je Gianluca Mancini dobio druži žuti karton zbog oštrog starta na sredini terena, a samo 30 sekundi kasnije golman “Vučice” Pau Lopez morao je u svlačionicu zbog direktnog crvenog kartona i neopreznog izleta na ivicu kaznenog prostora gdje je oborio protivničkog fudbalera.

Brojčanu prednost na terenu Spezija je iskoristila u 107. minuti kada je Daniele Verde pogodio za 2:3. Plasman gostiju u četvrtfinale Kupa Italije ovjerio je Saponara svojim drugim golom u 119. minuti.