in

Šampion održao čas košarke LeBronu i Lakersima, Clippersi ubjedljivi protiv Pelicansa

Aktuelni šampioni najjače košarkaške lige na svijetu odigrali su defanzivno sjajnu utakmicu u kojoj su LeBrona Jamesa i Anthony Davisa sveli na svega 34 poena kombinovano.

Raptorsi su utakmicu prelomili u drugom poluvremenu, tačnije u posljednjoj četvrtini koju su dobili 35:22.

Fenomenalnu utakmicu odigrao je plejmejker Toronta Kyle Lowry koji je za 35 minuta postigao 33 poena i uz to imao 14 skokova, osam asistencija i šut iz igre 50 odsto (8/16, 12/15 bacanja).

Lowryja je pratio OG Anunoby sa 23 poena, VanVleet sa 13 i 11 asistencija, dok se Pascal Siakam ofanzivno mučio (5/17, 15 poena) međutim igrao je sjajnu odbranu.

Toronto je timski odigrao sjajan meč i još jednom je pokazao da je veoma ozbiljan u namjeri da odbrani titulu.

Lakersi su poslije impresivne pobjede nad Clippersima potpuno podbacili. James je imao 20 poena, 10 skokova i pet asistencija, a Davis 14 poena i mizernih 2/7 iz igre.

Dobar doprinos s klupe dali su Kuzma sa 16, Waiters sa 12 i Caruso sa 11 poena i tri asistencije.

Košarkaši Los Angeles Clippersa rutinski su pobedili New Orleans Pelicanse – 126:103.

Clippersi su od starta utakmice nametnuli svoj ritam i već na poluvremenu je riješeno pitanje pobjednika (77:45)

Sjajne utakmice odigrali su Kawhi Leonard i Pol George kombinovano ubacivši 52 poena. George je ubacio 28, a Leonard 24, šest skokova i pet asistencija.

Pelicansi su se ovim porazom još više udaljili od potencijalna borbe za Play-Off i sada zaostaju četiri pobjede za osmoplasiranim Memphisom.

Razočaravajuća igra ekipe Alvina Gentryja, što govori podatak da je najefikasniji u porazu bio “ruki” Nickeil Alexander-Walker sa 15 poena. Ingram je ubacio 14, Favors 12, a Zion Williamson samo sedam poena za 14 minuta.